Dezynsekcja i fumigacja

Owady w domu

Każdy chce, by jego dom był czysty i sprawiał dobre wrażenie, dlatego gdy tylko pojawiają się w nim niepożądane owady, trzeba szybko działać. Największy problem jest przeważnie latem, kiedy w mieszkaniach coraz częściej zauważamy pająki, a przez okna wlatują komary i muchy, których i tak łatwiej można się pozbyć niż mrówek czy karaluchów. Każdy z tych "gości" jest równie uciążliwy, ale na szczęście istnieje kilka sposobów na ich zlikwidowanie.
Najważniejszą zasadą z zwalczaniu owadów jest nie dopuszczenie do ich pojawienia się w domu. W tym celu należy dobrze zabezpieczyć każdą drogę, którą mogą one trafić do wnętrza - okna, drzwi czy szpary w podłodze. Powinno odnaleźć się każde takie miejsce i je odpowiednio odgrodzić. Niestety nie zawsze moskitiera na oknach czy drzwiach balkonowych jest wystarczającym narzędziem, wtedy trzeba sięgnąć po dodatkowe środki. Na polskim rynku dostępnych jest wiele preparatów oraz urządzeń, które mogą w tym pomóc. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem są chemiczne środki odstraszające owady lub je likwidujące w postaci różnorodnych proszków czy granulek. Zwyczajnie wysypuje się je w miejscach, gdzie pojawiają się owady. Można też wykorzystać specjalne wkłady zasilane energią elektryczną, które wypełniają pomieszczenie zapachem odstraszającym insekty. Chętnie wybieranym produktem są również lampy owadobójcze, które emitują przyciągające latające owady promieniowanie ultrafioletowe, zaś w środku wytwarzany jest prąd je zabijający.
 
Czasem jednak takie typowe środki są niewystarczające, a gdy szkodniki na dobre zagnieżdżą się w domu, konieczna jest dezynsekcja Usługi tego typu dostępne są w każdym mieście i opierać się mogą o różnorodne metody. Czasem jest to fumigacja czy użycie środków chemicznych, a czasem zwalczanie mechaniczne.